"C_z3gctzXoDz8": { "on": "visible", "vars": { "event_name": "conversion", "send_to": ["AW-856464043/deh3CK-c8JQBEKu1spgD"] } }

עמותה למען אמהות גרושות וחד הוריות

אודות העמותה

דבר המייסדת

כבר שנים שרעיון הקמת העמותה עולה בדמיוני, לאחרונה ובשיתוף נשים נוספות אני מחברת את הנקודות לכדי יצירת בית חם ומושלם בשבילכם נשים יקרות, נשים אמיצות, גרושות וחד הוריות, כך שנזכה להעניק אחת לשניה כוח,תובנות, מילה טובה, עזרה מקצועית, מנשים חזקות שאוהבות לתרום ולהוות חלק בעשייה ולהעניק תמיכה ויד מכוונת בכל נושא שמפריע לנו לקיום אורח חיים בריא ותקין. 

 עם סיפור חיים מעורר השראה ותובנה גדולה אני איתכם יחד נשים יקרות בכדי לדחוף לשינוי ביחס החברה לציבור האמהות החד הוריות אז אל תהססו תסמנו ביומן ותתצטרפו לפעילות חשובה מרגשת ובלתי נשכחת.

עמותת "עכשיו את" שכרגע מתפקדת כפרויקט חברתי שנולד לא מזמן ומתוך צורך אישי שלי, של החברות היקרות שלי ושל נשים רבות אחרות גרושות וחד הוריות אשר נמצאות בסביבה הקרובה שלי.
הצורך בהקמת העמותה נבע מתוך קשיים שחווינו בתחילת הדרך וחוות עדיין כל יום, אם זה בקבלת ייעוץ כלכלי ומשפטי בתחילת הליכי הגירושין ובמהלכם... אם בחינוך הילדים בהדרכה איך משתפים ומה אומרים להם בנושא? במה משתפים בהתחלה? ואך עוזרים להם להתמודד עם בני הזוג החדשים שלנו בסיבוב השני....ובכלל בשלל נושאים הקשורים לסיטואציה החדשה שניצבת מולם...גירושין.
בנוסף חשבנו לנכון לפעול למען סבסוד טיפולים אלטרנטיביים, במתן טיפול וליווי נפשי לנו ולילדנו בתקופה בה החיים שלהם נקרעים לשניים, בתקופה מבלבלת מאוד רגשית, שבה נופלת עלינו האימהות, האחריות הגדולה לשמור על עצמנו חזקות שמחות ויציבות נפשית, וכמובן לשמור על ילדנו ולעבור את תקופה במינימום צער וכאב... 
בנוסף ומכיוון שאנו נושאות באחריות הפרנסה, אנו מברכות על הצורך באוזן קשבת בלי שפיטה וביקורת ומבינות שלרוב רק מישהי שמבינה לליבנו שעוברת או עברה תקופה דומה שכזאת היא האחת שתהייה שם עבורנו, בשבילנו. 
על הצרכים האלו ואחרים קמה העמותה "עכשיו את".
יתרה מזאת, מתוך הצורך לא להישארלבד בחג, כשהשנה זה התור של האבא לקחת את הילדים, בערב יום שישי, בערב הקידוש וארוחה של יחד ושפתאום הפך לאירוע יחיד לבד מול שולחן חג ריק מאוהבים. הקושי בלצאת לטיולים יחד עם הילדים כשאת המבוגר היחיד בחופשה... אז זהו שהעמותה הזו תפעל ותאפשר לנו היום להפסיק להרגיש כל כך לבד!.
ומפה אני קוראת לכן נשים יקרות לקחת חלק במיזם החשוב הזה, זה לא סוד נאמר "החיים קצרים... יום אחד אנחנו למעלה חזקות ויכולות ויום אחר אנחנו אלה שצריכות עזרה ותמיכה.


 אני מזמינה אתכן לקחת חלק כתורמת ומקבלת, להעניק אחת למען השנייה, כל אחת מאהבתה והכשרתה המקצועית, אני מאחלת לכולנו שנה מדהימה מלאה בשפע, יצירה ונתינה בענק.
 

חזון העמותה

יצירת בית חם שמאחד בתוכו קבוצת נשים קבועה הנותנת תמיכה וייעוץ לנשים הנמצאות בתהליך גירושין או לאחריו ולאימהות חד הוריות.

התכניות שלנו

לאפשר לנשים הנמצאות בתקופה מאתגרת בחייהן, ייעוץ רגשי, משפטי וכלכלי. לייצר עבורן מרחב אוהב, מקבל ותומך ללא שיפוטיות, מרחב המייצר תחושה של שווה בין שוות, תחושה של מסוגלות, אומץ, ידע ואופטימיות – את לא לבד.

העמותה תאפשר קבלת השירותים באופן מוזל ומסובסד. שירותים אלו יינתנו על ידי קבוצת בעלות מקצוע, מומחיות בתחומן, הקשורות לעמותה.

העמותה תאפשר היכרות עם נשים העוברות תהליכים דומים, דבר שמייצר תחושה של שייכות, הזדהות וביחד – קבוצת השוות שלי.

ההיכרות תתבצע בבית העמותה, באמצעות מגוון פעילויות כגון: הרצאות, סדנאות וערבי הווי. אנחנו מאמינות בערבות הדדית ונתינה דו כיוונית, בתוך הקהילה שלנו – כל אישה שתקבל שירותים מהעמותה תתבקש להעניק  מעצמה חזרה

(מקצועי או אישי  - לבחירתה).

פעילויות שנתיות

העמותה תפעל ופועלת להגברת התודעה הציבורית לנושא הפער המגדרי והחברתי. העמותה תפעל למען הפקת ימי עיון וכנסים מקצועיים, קמפיינים ציבוריים, יצירת מדדים מגדריים להגברת המודעות לקידום ושוויון הזדמנויות במגוון תחומים במרחב הציבורי והפוליטי לנשים ואמהות חד הוריות ובכלל.

העמותה מתחייבת לתהליך מתמשך של הטמעה וקידום שוויון מגדרי לכל אישה ובכל מעמד, לממש את זכותן כשוות בזכויות בהתאם לחוקי לרוח הדמוקרטיה הישראלית 

העמותה מעודדת ותכוון נשים לקחת חלק פעיל, לבחור ולהתמודד על תפקידים בכירים במרחב הפרטי והציבורי. העמותה תעמיד לנשים תכניות הכשרה, הצגת מודלים נשיים מצליחים ומעגלי תמיכה ושותפות ובכך תעודד את כניסתן של נשים למוקדי קבלת ההחלטות. לצד זאת, העמותה תמנף יצירה של רשת נשית (נטוורקינג) נשית של נבחרות משפיעות בכל רחבי הארץ.

כלים מקצועיים לנשים

מעל כ 120,000 משפחות חד הוריות חיות כיום בישראל. בראש 97%  מהן עומדת אישה . 80% מהאמהות החד הוריות עובדות, ולמרות זאת רבע מהן חיות בעוני על אף הענקת תמיכה וייעוץ בתחום הכלכלי והתעסוקתי.  

כעמותה נפעל למען שיפור המצב במגוון דרכים 

ונפעל נגד אפליית נשים כנשים, נגד אפליה במסגרת העבודה, נפעל למען קידום חקיקה למען נשים, למען השוויון בין המינים בחינוך, למיגור האלימות כנגד נשים וההטרדה המינית, בנוסף נדאג לקדם נשים לעמדות השפעה והנהגה, ונפעל כנגד פרסום הפוגע בנשים.

נשים למען נשים 

מוקד סיוע לנשים 

יש לך עם מי לשתף...

להצטרפות ופרטים נוספים

עכשיו את זאת רק ההתחלה

זכרונות מערב ההקמה של העמותה 

סיפורי נשים בגלגל החיים

תערוכת צילום מהערב המרגש

"כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו"

להצטרפות ופרטים נוספים

כל הזכויות שמורות לעמותת "עכשיו את" 2019